Egzersiz Yapmadan 1 Haftada Kilo Vermenin Yolu

0 95

Egzersiz yapmadan bir haftada kilo vermenin 6 etkili ve kolay yolu ile istenmeyen kilolarınızdan bir an önce kurtulmak mı istiyorsunuz?  Günlük egzersiz fırsatı olmayanlar için egzersiz yapmadan ve çaba sarf etmeden kilolarını az da olsa atabilmenin kolay ve etkili yollarını sizler için bir araya getirdik. Bu yollar her hangi bir koşu ya da egzersiz yapılmadan bir haftada kiloların bir kısmını azaltmış, denenmiş ve başarılı sonuçlar vermiş yollardır. İşte bu etkili ve kolay bir şekilde kilolarınızdan kurtulmanın yolları:

1- SAĞLIKLI VE DOLGUN KAHVALTI

Spor ve egzersiz olmaksızın kilo vermek elbette gayret ve sabır isteyen bir süreçtir. Bir haftada sporsuz ve egzersiz olmadan kilo vermek demek hiçbir şey yememek demek değildir. Bu süreçte günün en önemli öğünü olan kahvaltı bu süreçte normalden daha fazla bir öneme sahiptir. Bu süreçte sağlıklı ve dolgun bir kahvaltı her şeyden önemlidir. Fakat bu kahvaltınız normal günlerde tükettiğiniz yağ içerikli kahvaltılardan farklı olmalıdır. Nasıl mı? Daha çok protein ve bol mineral içerikli, metabolizmanızı hızlandırıcı etki yapacak ve sizi doygun hissettirecek gıdalar bu süreçte tercih edilmelidir. Ayrıca gün boyunca da bu tür gıdalar ile ara öğün yiyebilirsiniz.

2- KÜÇÜK PORSİYONLARDAN OLUŞAN ARA ÖĞÜNLER

Bu yöntem kiloları kısa sürede azaltmak için denenmiş ve kanıtlanmış etkili bir yöntemdir. Porsiyonlarınızı ufaltarak ve aşırıya kaçmadan az yağ içeren, protein ve mineral bakımından zengin gıdalar tercih etmeniz bu süreçte sizin için  en yararlı yöntemlerden olacaktır.

3-  KARBONHİDRATSIZ BİR DİYET

Kilonun tetikleyicilerinden olan karbonhidrat içeren gıdalardan uzak ve yoksun olan bir diyet bu süreçte sizin sahip olmanız gerekenlerden. Karbonhidratı azaltmak ve kesmek sizde biraz strese sebep olabilir fakat bu durum kısa zamanda kilo kaybı için çok önemlidir. Nişasta ,şeker ve rafineri ürünlerden bu süreçte kesinlikle kaçınmalısınız. Bunların yerine bol protein sizler için ve hedefiniz için çok daha başarılı sonuçlar verecektir.

4- BOL BOL SU TÜKETMELİSİNİZ

Bu kritik süreçte öğünlerinizden önce ve sonra düzenli olarak birer bardak su içmeniz işinizi çok daha kolay hale getirecektir. Su sizi tok tutacağı için yeme isteğinizi azaltacaktır. Daha sonraki yaşamınızda düzenli olarak öğünler öncesi su tüketimini alışkanlık haline getirirseniz azalttığınız kilolarınızı geri almayı engellemiş olursunuz.

5- YİYECEK GÜNLÜĞÜ TUTMALISINIZ

Bir hafta içinde egzersiz olmadan kilo kaybı yaşamak için öncelikli şart düzendir. Bu düzeni sağlamanın yollarından bir tanesi de yiyecek günlüğü oluşturarak diyetinizi çizelge üzerinden takip etmektir. Disiplinli bir süreç geçirmenizi sağlayacak olan bu süreçte bir takip çizelgesi olmazsa olmazlar arasında. Çok zamanınızı almayacak olan bu günlük takip sürecin sağlıklı ilerlemesi açısından önemlidir.

6- YETERLİ UYKU

Egzersiz yapmadan bir haftada kilo vermenin 6 etkili ve kolay yolu… Düzenli uyku ve uykuyu iyi almak çok önemlidir.  Vücut yorgun olduğunda daha fazla yemek eğiliminde olur. Buda sizin bu kilolarınızdan kurtulma sürecinde uzak durmanız gerekenlerden. Bu yüzdendir ki uyku bu süreçte büyük önem taşımaktadır.  Geceleri erken yatmanız ve uykunuzu iyi almanız size yağlarınızdan ve fazla kilolarınızdan kurtulma noktasında büyük yarım sağlayacaktır.

Kilo kaybetme ve fazla kilolardan kurtulma konusunda bu yöntemler size büyük ölçüde yardımcı olacaktır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.