Android Uygulamaları Windows’ta Çalıştırmak

0 126

Android uygulamaları Windows’ta çalıştırmak için hangi programları kullanabilirsiniz.

Yazılım sektörünün hızla büyüyen isimleri kendilerini android alanında da geliştirmeye başladı. Android uygulamaları Windows’ta çalıştırmak için bir çok alternatif program mevcut. Bunlardan bir kaçını sizlere tanıtacağız.

Her geçen gün yaygınlaşan android uygulamaların popülerleşmesi ile birlikte yeni bir ihtiyaç ortaya çıktı. Mobil Android destekli cihazlar. Fakat Android destekleyen cihaz almadan da popüler ve ilgi çekici uygulamaları Windows üzerinden denemek mümkün. Hemde alternatif giderek çoğalmakta.

Sizlere Windows ile Android uygulama denemenize yardım edecek programları paylaşalım.

1.Bluestack

Windows üzerinde çalışan ilk Android simulatör programı olarak da bilinen en eski yazılım. İstediğiniz herhangi bir .apk uzantılı dosya veya Play Store üzerindeki bir uygulamayı indirip kullanabilmenizi sağlıyor.

2.YouWave

YouWave programı da Bluestack mantığı ile .apk uzantılı ve Android destekli uygulamaları Windows ortamında çalıştırabilen alternatif bir yazılım. BlueStack ten farklı olarak içerisinde birden fazla uygulama mağzası barındıran bir programdır. Programda full sürüm ve ücretsiz sürüm mevcuttur.

3.Memu

Ücretsiz olarak indirebileceğiniz Windows ortamında kullanabileceğiniz .apk dosyalarını çalıştırıp deneyebileceğiniz bir program. Bluestack ve YouWave ile aynı görevi görüyor ve yeni nesil bir program.

4.Nox App Player

Özellikle Pokemon Go oyunun çıkmasından hemen sonra bilgisayar üzerinden Pokemon Go oyununu oynamak isteyen bilgisayar kulanıcıları için geliştirilen ve tüm Android yazılımlarını Windows üzerinden kullanabileceğiniz bir Windows programı ve tamamen ücretsiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.