Anasayfa / Oyun / World of Tanks Oyunu

World of Tanks Oyunu

World of tanks oyunu hakkında genel bilgi.

World of tanks oyunu 2.Dünya savaşı konseptli online bir savaş oyunu. Oyunda rasgele savaşlar modunda 15 – 15 takım halinde savaşlar ile savaşılıyor.

Oyunda savaşmanın yanısıra strateji ve yetenekte büyük ölçüde önemli. Birbirinden farklı 35 ten fazla haritanın bulunduğu oyun her geçen gün grafik ve fizik motorunun da güncellemesi ile oynayanlarına ayrı bir keyif sunmakta.

Neredeyse her ay yeni bir güncellemenin geldiği oyunda önümüzdeki aylarda İsveç tanklarının da gelmesi bekleniyor.

Oyunda 5 çeşit zırhlı araç türü bulunmakta.

Bunlardan oyuncular tarafından en çok tercih edileni orta tanklar, hızları ve kısa sürede dolum yapıp atış yapmaları orta tankları daha çok tercih edilmesinin en büyük sebebi. Ağır tanklarda oyunda oldukça popüler kalın zırhları ile bulundukları bölgeyi tutmaları oyunda önemli rol oynamakta. Ağır tank oyuncuları tanklarına açı vererek kendilerine yapılan atışları sektirebilmekte. Tank avcılarının da oyundaki önemi büyük yüksek deliş gücü olan mermileri ve kamuflajları sayesinde tespitleri zor olmakla beraber verdikleri hasarlarlada düşman zırhlılarının canını oldukça yakmakta. Oyun da kilit rolü bulunan keşif tanklarını unutursak ayıp etmiş oluruz World of tanks ta belkide en önemli rol hafif tanklarda. Düşman saflarını ve gideceği yönleri tespit ederek takımın hangi hattı tutması gerektiğine karar vermesini sağlamakta. Hafif tanklara World of Tanks ta en büyük yardımı ise topçular sağlamakta. (KMT) topçu araçlar çok uzak noktalardan tespit edilen düşman zırhlılarını nokta atış yaparak vurabilir ve büyük destek sağlar. Oyuncuların neredeyse yarısının düşünceleri topçu (kmt) lerin yetenek gerektirmediğine ve gereksiz olduğuna inanıyor.

En çok tercih edilen online savaş oyunları arasında olan World of Tanks oyunu oyuncuların ilgi ve beğenilerini toplamaya devam edecek gibi görünüyor. Oyuna başlayanların genelde ilk tercihi Rus ağır tankları oluyor hatırlatmadan geçmeyelim.

İLGİLİ YAZI

GTA VI Ne Zaman Çıkacak?

Merakla beklenen GTA VI ne zaman çıkacak RockStar Games GTA 5’te beklentilerin üzerinde bir gelir elde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir