Anasayfa / Teknoloji Haberleri / Whatsapp GIF yapma ve paylaşma özelliği geldi!
Whatsapp GIF yapma

Whatsapp GIF yapma ve paylaşma özelliği geldi!

iOs a Gelen yeni güncelleme ile WhatsApp’da gif paylaşılabilecek.

Whatsapp GIF yapma ve paylaşma özelliği şuan için sadece ios a gelen güncelleme ile kullanılıyor.

En yaygın kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın İOS sürümüne bugün itibari ile gif uzantılı içerik yapıp paylaşabilme özelliği geldi!

Popüler uygulamanın bugün gelen güncellemesi ile birlikte 1 milyarı aşkın kullanıcıyı bekleyen yenilik aktif olarak kullanılabilinecek. Kullanıcılarının uzun süredir beklediği gif yeniliği şimdilik sadece İOS platformu kullananlar için geçerli olsa da Android içinde yakında bu yeniliğin kullanılabilmesi bekleniyor.

WhatsApp uygulaması üzerinden gif uzantılı paylaşımlar yapmanın yanısıra popüler gif paylaşım sitesi olan GIPHY ile WhatsApp’ın da anlaşmaya vardığı bildirildi.

WhatsApp uygulaması içerisinde gif ara butonu ile GIPHY üzerinden popüler veya istediğiniz gif lere ulaşıp paylaşabilmekte mümkün olacak. Aynı zamanda bu yeni WhatsApp güncellemesi ile beraber kşisel videolarınızdan 6 saniye uzunluğunda videoları gif uzantısına da dönüştürüp paylaşabilmek mümkün.

Android kullanıcılarının biraz daha beklemesi gerekecek gibi görünüyor şimdilik ilerleyen günlerde Android platformunda da WhatsApp güncellemesini görmek dileği ile takipte kalın!.

İLGİLİ YAZI

Apple İphone 4 desteğini Kasım ayında tamamen kaldırıyor!

Apple İphone 4 desteğini Kasım ayında tamamen kaldırıyor! Kullanıcıların dikkatine. Apple’ın 2010 yılında tasarım konusunda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir