Anasayfa / Teknoloji Haberleri / Samsung Galaxy Note 7 Üretimi Durdurulacak mı?

Samsung Galaxy Note 7 Üretimi Durdurulacak mı?

Samsung Galaxy Note 7 Üretimi hakkında yeni bilgiler geliyor

Samsung markasının yakın zamanda piyasaya sürdüğü Note 7 serisi akıllı telefonun bataryasından dolayı patladığını çoğu kez duymaktayız. En son Güney Kore’de Burger King şubesinde patlayan Note 7 telefonu kameralara yansımış ve kısa zaman içerisinde ikinci kez bu vaka ile karşımıza çıkmıştır.

Başta telefon olmak üzere birçok elektronik eşya üreten Samsung Electronis firması hatalı üretimden dolayı piyasaya sürdüğü Note 7 model telefonları geri iade olarak toplama kararı almıştı. Bunun sonucunda patlama haberleri sık sık duyulmaya başladıktan sonra üretimini yapmayı durdurmuş olup yeniden tasarlanarak piyasaya girmesi için çalışmalara başlamıştır. Bu kapsamda patlayan, alev alan telefonların sosyal medya kullanıcıları tarafından paylaşılması sonucunda firmaya soruşturma başlatılmış olup üretimi tamamen durdurulmuştur.

Ülkemiz de durum nedir?

Ülkemizde de satışa sunulan Samsung Galaxy Note 7 serisi telefonların fiyatını ise internetten araştırmalarımıza göre 3100 TL civarında olduğunu görmekteyiz. Telefonu üstün kılan en önemli özelliğinin suya dayanıklı olması ve çift kavisli ekrana sahip olması kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Diğer Note serilerine ve 5.7 İNÇ ekranı olan telefonlara göre en ince olması büyük bir avantaj olmaktadır. Telefonun ekranının S7 ile benzer olduğu söylenebilir. Her iki yanının kıvrımlı olması muhteşem bir görsellik katmaktadır. Bu telefonun önemli özelliklerinden birisi de kamerasının muhteşem olmasıdır. Britecell sensörünün kamerasında bulunması sayesinde hafif karanlık ortamlarda ya da tamamen karanlık ortamlarda çok net fotoğraf çekilebilmektedir.

Bu kadar üstün özellikleri olan bir telefonun Google aramalarında Samsung Note 7 patladı olarak aratılması da ilginç bilgiler arasında yerini almış bulunmaktadır. Bu aramayı takip eden ise, Samsung Note 7 batarya sorunu olmaktadır.  Ülkemizde bu telefonun geri çağırılacağı hakkında net bir bilgiye sahip olmadığımız için ilerleyen zaman dilimlerinde yazımızı güncelleyerek sizleri bilgilendiriyor olacağız.

İLGİLİ YAZI

Çipli Kimlik Kartları Ne Zaman Verilecek

Bazı kamu kuruluşların da kimlik bilgileri sorun olmaya başladı. Çipli kimlik kartları tüm illerde ne zaman …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir