Anasayfa / Oyun / Paramanya Nedir? Nasıl Oynanır?

Paramanya Nedir? Nasıl Oynanır?

Güney Kore’li Netmarble firması’nın tüm dünyada Everybosy’s Marble olarak bilinen oyununun Türkiye ve Kuzey Afrika ülkeleri için paramanya isminde özelleştirilmiş bir versiyonuna sahip. Android üzerinden indirerek oynayabileceğiniz bu oyun ilk bakışta monopoly’i andırabilir. Oyun alanı monopoly ile birebir aynı olsa da, paramanya başlı başına bağımsız bir oyun. Yayınlandığı bir yılı aşkın süreden bu yana pek çok farklı mod ile karşımıza gelen oyunda son olarak gelen Efsaneler Haritası ise adeta kapışmayı tecrübeli oyuncular için bir adım daha öteye taşıdı.

Kısa bir yazıda her türlü özelliğinden bahsetmek her ne kadar imkânsız olsa da biz, oyunu oynamak isteyenlere hakkında kısa kısa bilgiler vererek tanıtmaya çalışalım.

paramanya-1

Öncelikle oyuna başladığınıza bir facebook hesabı ile bağlarsanız oyununuzu kaybettiğinizde hesabınızı geri almak kolay olacaktır. Bunun yanında facebook arkadaşlarınızdan ne kadar çok bu oyunu oynayan kişi varsa o kadar çok bonusa sahip olursunuz. Arkadaş bonusları her on iki saatte bir kullanılabilmekte, gönderdiğiniz canlar kadar puan kazanmakta ve bu puanlar ile yeni sandıklar açabilmektesizniz. Aslında oyunda geliştirmek için başta karakter kartınız olmak üzere sayısız özellik bulunmakta. Şimdilik son seviye s+ kartların bulunduğu oyunda, karakter kartlarınıza takabileceğiniz ve geliştirdikçe ihtimalleri artan aksesuarlar da bulunakta. Bu aksesuarlar sayesinde zara daha fazla hâkim olmak ya da rakip oyuncunun hareketlerini kısıtlamak için çeşitli stratejilere sahip olabilirsiniz. Oyunda para ile alınabilecek elmas birimi mevcut. Ancak oyun elmas konusunda o kadar bonkör ki düzenli olarak oynadığınızda her gün 12 tl. değerindeki 50 elması kazanmanız çok kolay. Tecrübeniz artıkça ve karakteriniz geliştikçe elmas için oynanabilen platformlara da girerek kapışmayı daha heyecanlı hale getirebilirsiniz.

Oyun süreklilik olarak şimdiye dek gördüğünüz tüm oyunlardan daha fazla sürekliliğe sahip. Öyle ki her hafta Salı ve Cuma günleri yeni karakterler, yeni kampanyalar ve pek çok yenilik geliyor.

Özellikle kart oyunları ile platform oyunlarından oluşan birliktelik sizin de ilginizi çekiyorsa bu oyuna mutlaka şans vermelisiniz.

paramanya-2

Oyun linkine şuradan ulaşabilirsiniz:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.netmarbletr.momatr

İLGİLİ YAZI

GTA VI Ne Zaman Çıkacak?

Merakla beklenen GTA VI ne zaman çıkacak RockStar Games GTA 5’te beklentilerin üzerinde bir gelir elde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir