Anasayfa / Nasıl Yapılır / İphone 7 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

İphone 7 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Son çıkan telefonlar arasındaki yerini alan İphone 7, dünyadaki en iyi akıllı telefon olarak gösterilmektedir.  Diğer Apple serilerine görünüm olarak aynı gibi olsa da yazılımsal olarak bir çok farkı bulunmaktadır. Özellikle Plus modelinde bulunan çift kamera seçeneği ile fotoğraf çekmenin keyfini çıkarabileceğiniz bir modeldir. Apple ürünleri arasında bulunan ve akıllı telefon olarak kullanılan tüm serilerinde kalite anlayışı en üst seviyede tutulan bu telefonlar müşteriyi asla mağdur etmeme politikası izlemektedir. Piyasada sıkça duyduğunuz ‘’ İphone telefonum bozuldu garantiye gönderdim yenisi verildi ‘’ gibi. İphone 7 ile dikkatinizi çeken bir ayrıntı ise, Home tuşunun basılabilir değil artık dokunabilir özelliği ile karşımızda olmasıdır.

Ekrandaki Görüntüyü Almak İçin Yapılacak Olan Adımlar;

İlk önce almak istediğiniz ekrana gelmelisiniz. Bu ister Whatsapp konuşmanız olsun, ister internet bankacılığına girdiğiniz sayfa olsun. Tamamen telefonda ne görüyorsanız onu alabilirsiniz.

Telefonu sağ elinize almanızı tavsiye ederiz. Sağ işaret parmağınız ile güç ( Power ) tuşuna, sol elinizin başparmağı ile de Home ( ana ekran ) tuşuna basınız.

Sonu olarak; Fotoğraf çekimi gibi bir ses duyacaksınız. İşleminiz tamamlanmıştır. Sonrasında ‘’ Galeri ‘’ kısmından ekran görüntüsü aldığınız resmi görebilirsiniz.

Başka Türlü de Ekran Görüntüsü Alınabilir;

Her telefonda bulunan ‘’ Ayarlar ‘’ sekmesine giriş yapınız.

Ardından ‘’ Genel ‘’ tuşlanır.

Sonrasında,  Erişebilirlik.

Assisitve Touch yanında bulunan aktif etme kısmına dokununuz. Yani aktif ediniz.

İşlem tamamdır. Ekran görüntüsü almak istediğinizde karşınıza çıkacak olan Assissitve’ye dokunarak anında görüntüyü galeriye gönderebilir siniz.

İphone 7 ve tüm serileri hakkında aradığınız her şeye sitemizden ulaşabilirsiniz. Diğer paylaşımlarımıza göz atmak için ‘’Teknoloji’’ kategorimize girmeniz yeterli olacaktır.

İLGİLİ YAZI

Doğum Günü Hediyesi Ne Alsam?

Doğum günleri insanların hatırlanmak istedikleri en önemli zamanlardan bir tanesidir. Bu nedenle de herkes için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir