Anasayfa / Sosyal Medya / Instagram’a Alışveriş Özelliği Gelecek

Instagram’a Alışveriş Özelliği Gelecek

Şu günlerde en popüler resim paylaşım platformu olan Instagram’a alışveriş özelliği gelecek

Bir çoğumuzun telefonun da olmazsa olmaz uygulamalardan birisi olan Instagram gün geçmiyor ki kullanıcılarına sürelik yenilikler sunmakta. Önceki haberimiz de Instagram a canlı yayın özelliğinin geleceğini söylemiştik

Instagram ile Canlı Yayın YapılacakInstagram ile Canlı Yayın Yapılacak

Instagram ile canlı yayın yapılacak. Rusya’da denemeleri başlatılan popüler fotoğraf paylaşım platformu olan Instagram, kullanıcılarına canlı yayın desteği ve canlı video gönderme özelliği üzerinde çalıştığı söyleniyor…Devamı..

Instagram’ın özellikle küçük esnaf için ne kadar büyük bir satış potansiyeline sahip olduğunu hepimiz biliyoruz. Oldukça kolay satış stratejisi ile istedikleri kitleye erişip satışlarını gerçekleştirebiliyorlar.

Bu yüksek potansiyelin farkında olan ve kullanıcılarına daha kaliteli hizmet sunarak işi ticarete dökmeyi planlayan Instagram e-ticaret sisteminin temellerini atıyor.

Artık kullanıcılar almak istediği ürünü detaylı inceledikten sonra satın almaya karar verdiği anda direk ödeme sayfasına yönlendirilecek.

Görüntülere bakılırsa hem kullanıcılar hemde satıcılar için Instagram dan alış veriş son derece basit gibi görünmekte.

E-Ticaret siteleri (kesin olmamakla birlikte) ürünlerini paylaşabilecek.

Bu gönderilerin altında “Tap to View” yani “Görüntülemek için Tıklayın” etiketini göreceksiniz.

Etikete tıkladığınız da açılan sayfada kullanıcı ürünü hakkında detaylı bir görsele ve ürün hakkında detaylı bilgi görünecek ayrıca(opsiyonel olarak) eklediği 5 ürün daha görünecek.

Ürünü almaya karar verdiğinizde ise “Shop Now” yani “Satın Al” butonuna dokunarak satın alma sayfasına yönlendirilecek.

Bu özellik sayesinde büyük, küçük tüm satıcıların işlerini kolaylaştıracak. Yeni özellik hakkında Instagram küçük bir video içeriğine de yer verdi.

Instagram dan alışveriş özelliği pilot bölge olarak ilk denemeleri Amerika kullanıcıları test edecek. Yapılan test aşamaları tamamlandıktan sonra Instagram satış özelliği  ülkemiz de de kullanılmaya başlanacak.

İLGİLİ YAZI

Game of Thrones Dizisinin 7.Sezonu tüm senaryosu sızdırıldı!

Popüler dizinin 7.Sezonunun tüm bölümlerinin senaryosu Reddit kullanıcısı tarafından bölüm bölüm sızdırıldı! 3 Ay önce …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir