Anasayfa / Internet / AKK Bitme Sebebi Nedir

AKK Bitme Sebebi Nedir

Son günlerde moralimizi bozan adını sıkça duyduğumuz Adil Kullanım Kotası (AKK) sorunu nasıl çözülür?

Turkcell Superonline, Vodafon Net, Türk Telekom da dahil olmak üzere kullanıcıların sık sık sorunu haline gelen download yapılmadığı halde AKK bitme sebebi nedir diyerek araştırdık.

Oyun, Film yada büyük boyutlarda dosya indirmedikleri halde AKK nin bitmesiyle insanları sınırlı internet kullanıma zorlayan AKK, internet kullanıcılarına illallah ettirdi. Daha öncesinde AKK nin bitmesine neden olan windows 10 güncellemeleri ilk akla gelen oldu. Yine aynı sorun mu diye düşünürken sorunun  yine windows kaynaklı olduğu kesinleşti ama güncelleme değildi.

AKK Bitme Sebebi Nedir

Muhtemel oranla Windows’un yıl dönümü adı ile gelen güncelleme (Anniversary) ile birlikte gelen özellik ile kişisel bilgisayarlarımızı sunucu olarak kullanıyor olması. Bildiğiniz Torrent mantığı ile çalışıyor. Mevcut güncellemeleri olan bilgisayarı kaynak olarak kullanarak, güncelleme olmayan bilgisayarlara aktarılmasını sağlıyor.

Bu sayede kullanmadığımı internet kotaları hem upload hem de download kotalarının dolmasına sebep oluyor. Böylelikle upload ve download toplamı AKK yi etkileyerek hızınızın 3mbps ye düşmesini sağlıyor.

AKK Kota Sorunu Nasıl Çözülür

Başlat > Ayarlar > Güncelleştir ve güvenlik > Gelişmiş seçenekler > Güncelleştirmelerin nasıl teslim edileceğini seç yolunuz izledikten sonra karşımıza gelen ekrandan Kapalı konumuna getiriyoruz. Windows 10 güncellemeleri yüzünden kotanızın azalmasına sebep olan sorunun birine daha çözüm ürettik.

Adil Kullanım Kotası olmayan internet hizmetlerini de seçebilirsiniz. Bazı ISS firmaları kotasız internet hizmetini sizlere sunmaktadır. Bunlardan birine örnek verecek olursak SibaNET ile görüşebilirsiniz.

akk bitme sebebi nedir1

akk bitme sebebi nedir2

akk bitme sebebi nedir3

İLGİLİ YAZI

Facebook Bedava internet hizmeti

Facebook Bedava internet hizmeti vermeye başlayacak. Her geçen gün yeniliklere imza atan Facebook şimdi de bedava …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir