Anasayfa / Teknoloji Haberleri / 27 Ekim Mac Etkinlik Günü mü

27 Ekim Mac Etkinlik Günü mü

27 Ekim Mac Etkinlik Günü mü Merak konusu olmaya devam ediyor. Mac kullanıcıları sabırsız bir şekilde bekliyor.

Apple‘ın yeni Mac modellerini 27 Ekimde düzenleyeceği bir etkinlikte tanıtacağı haberini daha önce vermiştik. Recode nın resmi sitesinde yazılan habere göre, Apple’a yakın kaynaklar da bu tarihin doğru olduğunu gösteriyor. Merkezi Cupertino olan şirketin sözünü ettiği etkinlikte yeni iMac, MacBook Air ve MacBook Pro modellerini meraklılarıyla buluşturması bekleniyor.

Apple MacBook Pro ailesini en son 2012’de yenilemişti. O tarihten bu yana dizüstü bilgisayarda Retina ekran ve Force Touch trackpad bulunsa da, pek çok şahıs şirketin MacBook Pro’yu yenileme hususu ile ilgili geciktiğini düşünüyor. Yenilikler arasında en çok konuşulan ise “Dinamik İşlev Sırası” denilen dokunmatik OLED şerit oluyor. Yeni tasarlanan klavyeye uygulanacak olan bu şerit, kullananlara uygulamalara özgü fonksiyon tuşları sunacak. Gelen haberler arasında yer alan bir diğer özellik MacBook Pro’nun selefine kıyasla daha ince narin bir kasaya sahip olacağı bekleniyor.

Apple’ın düzenlediği etkinlikteki yıldızı yeni MacBook Pro olacak gibi gözükse de, kadroda olacağı söylenen başka modeller de heyecan uyandırıyor. Düzenlenecek olan etkinlikte tanıtılması beklenen bir diğer ürün ise MacBook Air serisinin 13 inç ekranlı versiyonu. 27 Ekim kadrosunda 2 ürün daha dikkat çekiyor 5K çözünürlüklü monitör ve iMac masaüstü bilgisayarlar.

Yeni MacBook Pro satışlardaki düşüşleri değiştirebilecek mi?

Mac satışları, PC sevkiyatlarındaki düşüşe uzun vakit direnmişti. Fakat 2016 itibarıyla bu dalga Mac’leri de içine almışa benziyor. Araştırma şirketi IDC’nin rakamlarına göre, 2015’in ikinci çeyreğinde 4.8 milyon olan Mac satışları 2016’nın aynı döneminde 4.4 milyona geriledi. Mac serisinin yenilenmesini bekleyenlerin alışverişlerini geciktirmesinin bu halde etkili bulunduğu konuşuluyor. Yeni MacBook Pro ve başka ürün satışları tekrardan artırıp artırmayacağını görmek için biraz daha sabretmek gerekiyor.

İLGİLİ YAZI

Çipli Kimlik Kartları Ne Zaman Verilecek

Bazı kamu kuruluşların da kimlik bilgileri sorun olmaya başladı. Çipli kimlik kartları tüm illerde ne zaman …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir